Aktualności

Promocja

Turystyka

Fundusze

Galeria

Stowarzyszenia

Kontakt

Linki

Stowarzyszenia

Na terenie miasta Skała działają aktywnie organizacje pozarządowe – stowarzyszenia, których działalność przynosi wiele korzyści i przyczynia się do rozwoju miasta oraz poprawy warunków życia mieszkańców. Są to: Fundacja „LEONARDO”, Stowarzyszenie Przyjaciół Skały, Towarzystwo Ochrony Zabytków, Ochotnicza Straż Pożarna, Miejski Klub Sportowy SKAŁA 2004.

Towarzystwo Ochrony Zabytków dotychczas zrealizowało szereg inicjatyw mających na celu odnowienie zabytkowych pomników na cmentarzu w Skale. Systematycznie i z dużym powodzeniem prowadzone są akcje zbiórki pieniędzy na roboty remontowe, a działalność stowarzyszenia cieszy się dużym poparciem wśród mieszkańców nie tylko Skały, ale także całej gminy.

Dużą aktywnością charakteryzuje się również działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Skały, które zrealizowało projekt „Drewniana Droga – bezpieczna ścieżka turystyczno – dydaktyczna Skała – Ojców”, pozyskując na jego realizację dotację w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego „Małopolska Gościnna”.

“Drewniana Droga” w poprzednich latach była to najkrótsza trasa aby dostać się ze Skały do samego centrum Ojcowa. Za każdym razem idących w dół wąwozu urzekała możliwość obserwacji, jak z wierzchowiny krajobraz zmienia się w skalisty wąwóz uchodzący wprost do Doliny Prądnika. Takich wąwozów jest na terenie Parku bardzo dużo ale ten, będący jednym z dostępniejszych, robi na zwiedzających zawsze duże wrażenie.

Na ścieżce przygotowano odpowiednie oznakowanie, tablice informacyjne, ławki w górnej części szlaku co sprawia że jest to dobrze przygotowana dla turysty-spacerowicza trasa.